شما اینجا هستید: مهندسی زلزله و عمران > سمینارها و پایان نامه ها > مقایسه تطبیقی آیین نامه طراحی و دستور العمل مقاوم سازی

 
بازگشت به صفحه اصلي

بازگشت به بخش پایان نامه ها و سمینارها

 مقایسه تطبیقی آیین نامه طراحی و دستور العمل مقاوم سازی

فهرست مطالب

فصل اول مقدمه
فصل دوم مروری بر مقدمات بهسازی لرزه ای
فصل سوم مروری بر روشهای تحلیلی و معیارهای پذیرش دستور العمل مقاوم سازی
فصل چهارم موارد اختلاف آئین نامه های طراحی و دستورالعمل مقاوم سازی
فصل پنجم مقایسه تطبیقی آئین نامه طراحی سازه های بتن آرمه و دستورالعمل مقاوم سازی
 

مقایسه تطبیقی آیین نامه طراحی و دستور العمل مقاوم سازی

 

از فهرست سمت راست میتوانید فصلهای مختلف را انتخاب نموده و مشاهده نمایید.

 

درسالهای اخیر باتوجه به ارزش اقتصادی ساختمانهای موجود، سعی براین بوده است كه پایداری ساختمانها از دید حداقل های لازم مورد بررسی قرار گرفته و در همین رابطه دستور العملهای  مقاوم سازی تدوین شده اند. با توجه به فلسفه این دستورالعملها ضرایب ایمنی درنظر گرفته شده درآئین نامه های طراحی باید قاعدتاً از ضرایب ایمنی این دستورالعملها بزرگتر باشد. باتوجه به بحث فوق انتظار می رود كه سازه های طراحی شده مطابق آئین نامه های طراحی معمول، توسط دستورالعمل مقاوم سازی هم تایید شوند. در واقع روشهای مقاوم سازی سازه ها كه در دستورالعملهایی  نظیر FEMA356 یا دستورالعمل مقاوم سازی كشورمان به تفصیل بیان شده اند را میتوان روشهایی دقیقتر و منطبق بر طراحی سازه های موجود دانست. با این حال بدلیل جدید بودن موضوع و اینكه هنوز دستورالعمل مقاوم سازی كامل و به صورت آئین نامه ارائه نشده است، مواردی را می توان یافت كه متناقض با اصل فوق می باشد و به همین دلیل نیاز به مقایسه دستورالعمل مقاوم سازی با ضوابط آئین نامه طراحی ضروری به نظر می رسد.

هدف از انجام پایان نامه ای که سمینار آن در حال حاضر ارایه شده است تکمیل کار مقایسه نتایج طراحی با آئین نامه های طراحی و كنترل آن توسط دستورالعمل های مقاوم سازی، که در پایان نامه آقای عبدالله ابیانه انجام شده است  می باشد. در واقع در این پایان نامه امكان كنترل سازه های طراحی شده توسط آئین نامه طراحی وانتطار جوابگویی آن توسط دستورالعمل مقاوم سازی بررسی می گردد.

 

میتوانید نسخه کامل به فرمت PDF را از اینجا دریافت نمایید: (حجم: 552 کیلوبایت در 45 صفحه)

مقایسه تطبیقی آیین نامه طراحی و دستور العمل مقاوم سازی

 

 

توضیح

مطلب حاضر توسط جناب آقای مهندس محمد هادی جلیلی ارسال گردیده و با توجه به بازار داغ مقاوم سازی مطمئنا خواهد توانست بخشی از کاستی های آیین نامه بهسازی را آشکار نماید.

Jalili@EHRSI.com

شماره تماس با نویسنده: 09121994537

لطفا پیشنهادها و مطالب خود را به آدرس زیر ارسال نمایید:

Email : info@Vojoudi.com

  

 

تمام حقوق برای سایت Vojoudi.com محفوظ است - Info@Vojoudi.com