شما اینجا هستید: مهندسی زلزله و عمران > مهندسی عمران > آموزش مهندسی عمران > پروژه های تحقیقاتی > تكنولوژی بتن -  سیمان و بتن

پیوندهـــــــا

صفحه اصلی سایت

مجموعه آموزشی عمران

بازگشت به پروژه های تحقیقاتی

سیمان و بتن

 

شناسنامه مطلب

عنوان مطلب:   سیمان و بتن  (PDF)
ارسال كننده:

اسماعیل محمدی

دانشگاه آزاد شهركرد
تاریخ تهیه -
استاد مربوطه مهندس انصاری
درس مربوطه تكنولوژی بتن و مصالح ساختمانی
تعداد صفحات 21 صفحه
كد res10_06
توضیح

قسمتی از بخش انبار كردن سیمان:

 

در موقع انبار كردن سیمان باید دقت شود كه رطوبت هوا و زمین باعث فاسد شدن سیمان نشود بدین لحاظ باید آنرا روی قطعات تخته كه با زمین چند سانتیمتر فاصله دارد قرار داد و تعداد كیسه های روی هم نباید از 10 الی 12 كیسه بیشتر باشد زیرا در غیر اینصورت سیمان های زیرین در اثر فشار سخت شده و غیر قابل مصرف می‌گردد .

چنانچه این قطعات به راحتی با دست به صورت پودر درآید قابل مصرف در قطعات بتونی می‌باشد در غیر اینصورت سیمان فاسد شده و بتن ساخته شده با این نوع سیمان باربر نبوده و نمیتوان از آن در قطعات اصلی ساختمان مانند تیرهای اصلی و تیرهای فرعی و ستونها و سقفها استفاده نمود چنانچه این سیمانها كاملا فاسد نشده باشد میتوان بعنوان ملات برای فرش موزائیك و غیره از آن استفاده نمود .

اگر بخواهیم سیمان را برای مدت طولانی انبار كنیم باید حتی المقدور با دیوارهای خارجی انبار فاصله داشته باشد و روی آن با ورقه های پلاستیكی كه در ایران به نایلون معروف است پوشانیده شود تا حتی المقدور از نفوذ رطوبت به آن جلوگیری گردد . اگر سیمان به طرز صحیح انبار شود حتی تا یكسال بعد نیز قابل استفاده می‌باشد فقط ممكن است زمان گیرش آن قدری به تاخیر بیافتد ولی اثری در مقاومت 28 روزه آن نخواهد داشت .

 

 

شناسنامه فایلها

نام فایل فرمت امكان چاپ حجم Kb توضیح
res10_06.doc word yes 141 فایل متن - 21 صفحه
res10_06.pdf PDF yes 226 فایل قابل باز شدن در آكروبات 7 - 21 صفحه

 

 
 

کلیه حقوق برای سایت Vojoudi.com محفوظ است.