شما اینجا هستید: مهندسی زلزله و عمران > مهندسی عمران > آموزش مهندسی عمران > گزارش كارآموزی > گزارش كارآموزی 4

پیوندهـــــــا

صفحه اصلی سایت

مجموعه آموزشی عمران

بازگشت به گزارشهای كارآموزی

لطفا مطالب خود را به آدرس زیر ارسال نمایید: Info@Vojoudi.com

 

گزارش كارآموزی

 

با ارسال پروژه های خود، آنها را ماندگار کنید

Password Protected:

دسترسی به این بخش از مطالب توسط رمز عبور محدود گردیده است. دریافت رمز عبور

 

شناسنامه مطلب

عنوان مطلب:   گزارش كارآموزی  (PDF)
ارسال كننده:

فرشید قاسمی

دانشگاه -
تاریخ تهیه -
استاد مربوطه -
رسته ساختمان سازی
تعداد صفحات 41
كد car04
توضیح

بخشی از ابتدای مطلب:

 

انواع ساختمان

 

      با توجه به اینکه به معنای کلی به هر چیزی که ساخته می شود می توان ساختمان گفت ولی در اینجا منظور ما از ساختمان بناهای ساخته شده با مصالح بنایی ( آهن ، سیمان ، گچ ،آجر و غیره ) می باشد . اصولا ساختمان را از لحاظ مصالح مصرفی و نوع کاربرد آن می توان به دو دسته تقسیم نمود .

 

الف : انواع ساختمان از لحاظ مصالح مصرفی

 

1 ساختمانهای بتنی :

      ساختمان بتنی ساختمانی است که برای اسکلت اصلی آن از بتن آرمه ( سیمان ، شن ، ماسه و فولاد بصورت میلگرد ساده و یا آجدار ) استفاده شده باشد . در ساختمانهای بتنی سقفها به وسیله تاوه ( دال ) های بتنی پوشیده می شود و یا از سقفهای تیرچه و بلوک و یا سایر سقفهای پیش ساخته استفاده می گردد و برای دیوارهای جداکننده ( پارتیشن ها ) ممکن است از انواع آجر مانند سفال تیغه ای ، آجر ماشینی سوراخ دار ، آجر معمولی کوره ای و یا تیغه گچی و یا چوب استفاده شده و ممکن است از دیوار بتون آرمه هم استفاده شود . در هر حال در این نوع ساختمانها شاه تیرها و ستونها از بتون آرمه ( بتون مسلح ) ساخته می شود .

 

2 ساختمانهای فلزی :

در این نوع ساختمانها برای ساختن ستونها و پلها از پروفیلهای فولادی استفاده می شود . در ایران معمولا ستونها را از تیرها آهنهای I دوبل و یا بال پهن های تکی ( آهنهای هاش ) استفاده می نمایند و همچنین برای اتصالات از نبشی تسمه و برای زیر ستونها از صفحه فولادی استفاده می شود و معمولا دو قطعه را بوسیله جوش به همدیگر متصل می نمایند . سقف این نوع ساختمانها ممکن است تیر آهن و طاق ضربی باشد و یا از انواع سقفهای دیگر از قبیل تیرچه بلوک و غیره استفاده گردد. برای پارتیشن ها می توان مانند ساختمانهای بتونی از انواع آجر و یا قطعات گچی و یا چوب یا سفالهای تیغه ای استفاده نمود . در هر حال جداکننده ها می باید از مصالح سبک انتخاب شوند . در بعضی از ممالک برخلاف مملکت ما برای اتصال قطعات از جوش استفاده نکرده بلکه بیشتر از پرج و پیچ و مهره استفاده می نمایند و برای ستونها نیز می توان به تیرآهن از نبشی و یا ناودانی استفاده نمود.

 

ادامه مطلب را در فایل PDF مطالعه نمایید...

 

شناسنامه فایلها

نام فایل فرمت امكان چاپ حجم Kb توضیح
car04.doc

word

 

yes 238

فایل متن - 41 صفحه

car04.pdf

PDF

 

yes 242 فایل متن به صورت آكروبات - 41 صفحه

 

 
 

کلیه حقوق برای سایت Vojoudi.com محفوظ است.