شما اینجا هستید: مهندسی زلزله و عمران > خبرنامه > خبرنامه شماره 5 - پنجشنبه 2  تیر ماه 1384

خبرنامه پایگاه تخصصی مهندسی عمران و زلزله ایران

 

www.vojoudi.com

با توجه به درخواستهای مكرر از طرف كاربران سایت، دو امكان جدید به سایت افزوده شد:

    1- عضویت در سایت و استفاده از مطالب آن با پرداخت حق عضویت ماهانه

    2- امكان دریافت متن word مطالب موجود بر روی سایت با پرداخت هزینه

این درحالی است كه ارائه دسترسی به مطالب سایت در قبال دریافت پروژه همچنان ادامه دارد.


روز شنبه 4 تیر ماه، مصادف با فردای انتخابات، مقاله من تحت عنوان "نظام مهندسی یا معضل مهندسی" در روزنامه شرق به چاپ خواهد رسید! فكر میكنم با توجه به تیراژ زیاد روزنامه شرق در این روز بخصوص، برای چاپ یك مقاله انتقادی صنفی زمان مناسبی باشد!


روز سه شنبه، 31 خرداد ماه، جلسه كمیته صنفی "انجمن مهندسان راه و ساختمان ایران" برگزار گردید. جلسه خوبی از نظر محتوای مطالب مورد بحث بود. در این جلسه پیشنهاد گردید كه با امضای تفاهم نامه ای بین این انجمن و سازمان غیردولتی "جمعیت كاهش خطرات زلزله ایران" این دو سازمان همكاریهای نزدیكی با یكدیگر داشته و حمایتهای لازم را از یكدیگر به عمل آورند.


روز چهارشنبه 8 تیرماه، سخنرانی دیگری از سوی انجمن بتن ایران داریم تحت عنوان "جداول بتنی خیابانها و بتن آماده استاندارد" كه توسط مهندس جاوید خطیبی ارائه خواهد شد. محل برگزاری، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی شمالی، كوچه لادن، سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور بوده و این جلسه ساعت 17 الی 20 برگزار خواهد شد.


هشتمین سخنرانی هفتگی پژوهشكده زلزله شناسی هفته بعد به موضوع "واكنش زمین لرزه ها بر اثر كشش ماه و خورشد" اختصاص دارد كه توسط آقای دكتر نصرالله كمالیان استادیار موسسه ژئوفیزیك دانشگاه تهران روز سه شنبه 7 تیر ماه ساعت 14 در طبقه سوم پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله برگزار میگردد.


ویرایش سوم آیین 2800 در راه است. دوست و همكار گرامیم جناب آقای مهندس فاروقی، زحمت كشیدند و یك نسخه از ویرایش سوم آیین نامه 2800 را به من ارسال نمودند. به نظرم رسید كه یك كپی از این آیین نامه را قبل از انتشار در سایت قرار دهم تا مهندسان بیشتر با این ویرایش آشنا شوند. یكی از مهمترین تغییرات در این ویرایش اضافه كردن ضریب 1/4 (یك ممیز چهار) برای ساختمانهای با اهمیت بسیار زیاد است. با این ضریب بسیاری از مشكلات موجود بین آیین نامه 2800 و آیین نامه بهسازی لرزه ای را برطرف خواهد كرد.


راه اندازی بخش آموزش كامیوتر در سایت: با همكاری آقای پیام وطن دوست به زودی بخش جدیدی در سایت تحت عنوان آموزش كامپیوتر راه اندازی خواهد شد. این بخش به آموزش نرم افزارهای عمومی كامپیوتری مانند Word، Excel و .... اختصاص دارد.


متاسفانه ایمیل برخی از اعضای سایت كه ایمیل آنها از سایت Noavar است برگشت میخورد. لطفا این اعضا نسبت به تعویض آدرس ایمیل خود اقدام نمایند و از یك سیستم قابل اعتمادتر ایمیل دریافت نمایند.


شماره 16 خبرنامه داخلی انجمن بتن ایران روز چهارشنبه اول تیرماه به دستم رسید. این شماره متعلق به زمستان 1383 میباشد كه در اول تیرماه به دست اعضا میرسد.

متاسفانه تاخیر بسیار زیادی كه در تهیه و ارسال این مجله وجود دارد، عملا بخش اطلاع رسانی آن را تبدیل به "مروری بر آنچه گذشت" كرده است!

 

بازهم هشدار..... هشدار.... هشدار...

همانطور كه مستحضر هستید، این اواخر منطقه گسل شمال تبریز شاهد یكسری فعالیتهایی بوده است كه باعث نگرانی من و همكارانم در "جمعیت كاهش خطرات زلزله ایران" گردیده است. این فعالیتها از حدود بهمن ماه آغاز گردیده و در طول چند ماه گذشته شاهد چندین زلزله 3.5 الی 4 در منطقه شهر تبریز و بستان آباد بوده ایم. من باز هم با توجه به مطالعاتی كه در زمینه زلزله در شهر تبریز انجام داده ام و نزدیكی دوره بازگشت فعالیتهای این گسل خطرناك به مردم و ساكنان این شهر مخصوصا افرادی كه در منطقه باغمیشه و شهرك امام ( كه بواسطه ندانم كاریهای مسئولان شهر و یا طمع مالی آنها شهر به این منطقه كشیده شده است) هشدار میدهم و توصیه میكنم كه آمادگیهای لازم را برای مقابله با بحرانهای پس از زلزله كسب كنند. برای كسب اطلاعات بیشتر در زمینه زلزله های شهر تبریز و نیز مطالعه مقاله "صدای پای زلزله در تبریز" به قسمت زلزله های تبریز مراجه نمایید. به زودی اماری از زلزله ها و فعالیتهای اخیر این گسل ارائه خواهم داد.

توانایی ما در حال حاضر فقط و فقط به اندازه هشدار به مردم این شهرها محدود است

مهدی وجودی

دوم تیرماه 1384

 

تب امتحانات

دانشجویان این روزها به شدت سرگرم گذراندن امتحانات پایان ترم خود هستند. این موضوع حتی در كاهش میزان بازدید كنندگان سایت هم ملموس است. پس از پایان امتحانات و با شروع فصل انجام پروژه ها، دوباره شور و حال تازه ای در میان دوستان به وجود خواهد آمد.

من هم سعی كردم این هفته بیشتر مطالب را به نمونه سوالات امتحانی اختصاص دهم. چند نمونه جدید سوال امتحانی طی هفته آینده نیز ارائه خواهد شد.

 

روند عضویت اعضای خبرنامه در شماره های گذشته

 

خبرنامه اطلاع رسانی

شماره: 005

پنجشنبه 2 تیر 1384

تعداد اعضای خبرنامه: 513

 

این خبرنامه روزهای پنج شنبه ارسال میگردد.

In case of problem, please select UNICODE UTF(8) from Encoding Section in View menu to see the Persian fonts properly.

 

مطالب جدید از هفته پیش تا كنون

امكان خرید متن پروژه های موجود بر روی سایت اضافه گردید.

تاریخ درج : 2 تیر  1384

نمونه سوال امتحانی: درس سازه های بتنی 1

تاریخ درج : 2 تیر  1384

نقشه های صنعتی: نقشه های اجرائی بزرگترین سوله ایران تحت نحوه دریافت كد عبور برای پروژه ها، گزارش آزمایشگاهها و پایان نامه های رشته مهندسی عمران

تاریخ درج : 2 تیر  1384

آموزش زبان تخصصی: درس ششم زبان انگلیسی تخصصی عمران

تاریخ درج : 2 تیر  1384

آموزش زبان تخصصی: درس پنجم زبان انگلیسی تخصصی عمران

تاریخ درج : 2 تیر  1384

نمونه سوال امتحانی: درس سازه های بتنی 1

تاریخ درج : 2 تیر  1384

نمونه سوال امتحانی: درس سازه های بتنی 2

تاریخ درج : 2 تیر  1384

نمونه سوال امتحانی: درس سازه های فولادی 2

تاریخ درج : 2 تیر  1384

نمونه سوال امتحانی: درس استاتیك (ایستایی)

تاریخ درج : 2 تیر  1384

پروژه محاسباتی: بارگذاری ساختمان 7 طبقه نحوه دریافت كد عبور برای پروژه ها، گزارش آزمایشگاهها و پایان نامه های رشته مهندسی عمران

تاریخ درج : 2 تیر  1384

لطفا پیشنهادها و مطالب خود را به آدرس زیر ارسال نمایید:

Email : [email protected]

 

در صورتی كه مایل به دریافت این خبرنامه نیستید، یك نامه خالی با عنوان Unsubscribe به آدرس [email protected] ارسال نمایید.

 

لطفا هر گونه اشكال در خبرنامه و سایت را اطلاع دهید.

 

تمام حقوق برای سایت Vojoudi.com محفوظ است - [email protected]