شما اینجا هستید: مهندسی زلزله و عمران > مهندسی عمران > گندکاریهای عمرانی

 

گندکاریهای عمرانی

بازگشت به مهندسی عمران

گزارشها و تصاویر

ساخت و ساز در منطقه مستعد رانش در دارآباد  (13-1-84)

ساختمان فرونشست کرده در فرحزاد تهران  (4-5-83)

بانک فروریخته در تهران

فروریختن تاج برج در تهران

 

گندکاریهای عمرانی

 

 

واقعا از اینکه این بخش را به سایت اضافه میکنم، خودم هم شرمنده هستم! ولی این اواخر تعداد اخبار ناخوشایند از ساختمانها و پروژه های عمرانی آنچنان زیاد بود که دیدم اگر بخشی را به این موضوع اختصاص دهم بد نباشد. خود ما از وضعیت ساخت و ساز و نظام حاکم بر آن در کشورمان باخبر هستیم. نظام دلال مسلکی که فرمانروایان این وادی کسانی جز بساز بفروشها ( یا بقول بسیاری بساز و بندازها ) نیستند. و بدلیل بسیاری از مشکلات مالی، اغلب موارد، مهندسان تسلیم خواسته های این افراد میشوند که هدفی جز سود شخصی ندارند. جالب توجه است که گند بسیاری از این کم گذاشتنها و دزدیها به این زودیها بالا نمیآید. ولی گاهی نیز وضعیت آنچنان فجیع است که دیگر نایی برای سازه نمیماند که حتی در شرایط عادی نیز تحمل بار نماید و دچار تخریب میشود تا چه برسد به شرایط بارگذاری جانبی (زلزله). جالبتر خواهد بود بدانیم که سیستمهای نظارتی هم اصولا باید خود را با این سیستم وفق دهند!!!!! و الا محکوم به حذف خواهند بود.

برخی از موارد را که خودم شخصا مورد بازدید قرار میدهم در این قسمت ارائه خواهم نمود. موارد دیگری که دوستان زحمت میکشند و بازدید مینمایند، لطفا بفرستند تا به نام خود در این قسمت اضافه شود. کامل شدن این قسمت چیزی جز ننگ نیست! ولی چه کنیم که بهر حال باید از جایی شروع کرد.

هدف این بخش ارائه بحث علمی و مهندسی در زمینه علل مشکلات بوجود آمده است. امیداست دوستان و مهندسیان عزیز همکاری نمایند.

 

سازمانهای غیر دولتی و نظارت بر ساخت و ساز

شاید با دیدن این قسمت بپرسید که تکلیف چیست؟ یک فرد عادی که میخواهد خانه ای بخرد چه کند... طی فعالیتهایی که داشته ام، من تنها چاره را در فعال کردن هرچه بیشتر سازمانهای غیر دولتی میدانم. سازمانهایی که واقعا متخصص باشند...

لطفا پیشنهادها و مطالب خود را به آدرس زیر ارسال نمایید:

Email : [email protected]

 

تمام حقوق برای سایت Vojoudi.com محفوظ است - [email protected]